Deska podłogowa a deska warstwowa

Wiele osób nie wie czym się różni deska podłogowa od deski warstwowej. Nie jest to skomplikowana wiedza i z łatwością każdy będzie od teraz wiedział czym się różnią te dwa rodzaje podłogi.

Deska podłogowa

Deski podłogowe są wykonywane z wysokiej jakości drewna. Produkuje się je z jednego kawałka drewna. Często są nazywane „lite”. Jest to ważną zaletą tych desek, ponieważ można je cyklinować wielokrotnie. Jest to świetna wiadomość, ponieważ podłoga może nam służyć przez bardzo długi czas. Dzięki łatwemu montażowi może je zamontować prawie każdy. Do ułożenia desek podłogowych nie potrzeba dużego doświadczenia, dlatego nie musimy zamawiać firmy, która by nam je ułożyła. Deski podłogowe nie mają dobrej odporności na wilgoć, dlatego ich montaż w kuchni czy łazience może być bardzo ryzykowny.

Deska warstwowa

Największym zainteresowaniem cieszą się deski warstwowe. Posiadają kilka warstw, ale tylko wierzchnia warstwa jest wysokiej jakości. Cała reszta deski warstwowej jest stworzona z gorszego materiału. Jednak dzięki temu cena jest dużo niższa, co ma wpływ na sprzedaż. Warstwowość desek niesie wiele korzyści. Ich budowa powoduje, że są odporniejsze na wilgoć. Dzięki temu można je montować w łazience czy kuchni. Problemem jest tutaj cyklinowanie. Można je poddawać cyklinowaniu, lecz warstwa wierzchnia jest dużo mniejsza niż w deskach litych. Dlatego starczą na krócej niż deski lite.

Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *