Kolor drzwi a wnętrze?

Aranżacja wnętrz nie jest prostą sprawą i w zdecydowanej większości przypadków trzeba skupić się nad tym zagadnieniem nieco czasu. Dzięki temu podejmiemy mądre decyzje, które będą wprawiać nas w dobry nastrój i będziemy chcieli w takim wnętrzu przebywać. Szczególnie problematyczna dla wielu osób jest kolorystyka drzwi.

Sam typ drzwi raczej łatwo na wybrać, ale już kwestie związane z kolorystyką wymagają większego zastanowienia. Wynika to z tego, że muszą one komponować się wnętrzem mieszkania. Jednak, znając kilka prawideł związanych z aranżacją wnętrz, możemy z tego problemu wyjść obronną ręką.

Najważniejsza zasada w tej kwestii mówi, że małe wnętrza powinny mieć drzwi z jasną kolorystyką. Szczególnie warto zwrócić tu uwagę na biel oraz wszystkie naturalne barwy drewna. Można zatem zdecydować się na naturalną kolorystykę sosny, brzozy, klonu jesionu czy jasnego buku. Natomiast te bardziej przestronne wnętrza mogą mieć drzwi w ciemniejszej tonacji. Warto tu zwrócić uwagę szczególnie na wiśnię, dąb, wenge, orzech, a także te bardziej egzotyczne gatunki drewna: palisander czy heban.

Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *