Osocze bogatopłytkowe – co to jest?

Osoczem bogatopłytkowym nazywamy zabieg polegający na wstrzykiwaniu przez lekarza w skórę osocza mającego na celu dogłębne odżywienie i rewitalizację naskórka oraz jego wszystkich warstw.

Dzięki zabiegowi można w znaczny sposób spłycić, a nawet całkowicie pozbyć się zmarszczek wokół ust, oczu, czoła oraz nosa. Wykonanie zabiegu zwykle trwa około 1 godziny. Jest to specyficzna forma zabiegowa, gdyż lekarz przed jego wykonaniem pobiera od swojej pacjentki ok. 8ml krwi, aby potem oddzielić erytrocyty od osocza. Wówczas czynność wstrzykiwania nazywamy mezoterapią. Wstrzykiwanie osocza bogatopłytkowego, powoduje stymulację nowych naczyń krwionośnych, a wraz z tym skóra staje się napięta, jędrna i elastyczna. Warto pamiętać, iż efekty utrzymują się do pół roku, a następnie w zależności od stanu skóry należy powtórzyć cały proces od nowa.

Jak każdy zabieg, również i ten ma swoje przeciwwskazania, dlatego też osoby cierpiące na choroby krwi oraz nowotwory, a także kobiety w ciąży nie powinny decydować się wykonanie zabiegu osoczem.

Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *