Sklejanie modeli – idealne zajęcie dla dzieci

Coraz większa liczba rodziców zastanawia się nad tym, w jaki sposób odciągnąć pociechy od gier komputerowych i internetu. Jest to coraz trudniejsze, lecz nie niemożliwe. W tym celu warto znaleźć dziecku jakieś hobby, które będzie stanowiło dla niego alternatywę.

Interesującą propozycją jest np. sklejanie modeli. To idealna propozycja dla każdego chłopca i to bez względu na wiek. Maluchy oczywiście będą tworzyć modele z prostych konstrukcji, a dzieci i młodzież powinny sięgać po zaawansowane konstrukcyjnie repliki pojazdów, statków i tym podobnych rozwiązań. Istotną kwestią zgłębiania tej pasji jest mentor, który krok po kroku wprowadzi w arkana tej pasji. Taką osobą może być tata, dziadek lub starszy brat.

Jeszcze przed sklejeniem danego modelu, warto wraz z dzieckiem zainteresować małego modelarza daną konstrukcją i jego historią. Można w sieci poszukać informacji i zdjęć danego statku czy innego pojazdu, a także śledzić koleje jego losów. Takie hobby to dodatkowo świetne ćwiczenie koncentracji i rozwijanie skupienia uwagi na jednej rzeczy.

Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *