Co warto wiedzieć o implantach?

Piękny i zdrowy uśmiech to marzenie wielu osób, jednak często trudne do spełnienia. Problemem mogą okazać się między innymi braki zębowe, powstające w wyniku wypadków, chorób albo zaniedbania. Na szczęście w XXI wieku mamy możliwość uzupełniania takich braków w uzębieniu, a najlepszym sposobem na to okazują się implanty zębów. Czym są i dlaczego warto z nich skorzystać?

Implanty zębów – sposób na przywrócenie piękna uśmiechu

Implanty wszczepiane są w miejscu, w którym pacjent stracił ząb. Są to sztuczne zamienniki korzeni zębów, dzięki którym ponownie możesz cieszyć się pięknym uśmiechem. Jak to możliwe? W celu uzupełnienia braków w jamie ustnej wykorzystuje się specjalne, tytanowe wkręty, które stanowić będą podstawę dla korony protetycznej. Są one w pełni bezpieczne, ponieważ tytan jest materiałem biokompatybilnym, który nie powoduje jakichkolwiek skutków ubocznych.

Implanty zębów to rozwiązanie nowoczesne i bardzo skuteczne. Ich wszczepianie nie jest skomplikowane, a sam zabieg trwa niewiele czasu i nie wywołuje jakiegokolwiek bólu czy dyskomfortu u pacjenta – wynika to z zastosowania znieczulenia miejscowego. Co więcej – implant zęba jest niezwykle trwały i w większości przypadków towarzyszy pacjentowi do końca życia, nie tylko zapewniając wysoką estetykę uśmiechu, ale również komfort przeżuwania pokarmu i codziennego życia.

Jeżeli więc chcesz przywrócić piękna swojego uzębienia, postaw na implanty, które doskonale imitują naturalne zęby i efektywnie zastępują je na przestrzeni kilkudziesięciu lat.

Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *