Na co należy zwrócić uwagę kupując okna?

Jednymi z najważniejszych elementów wykończenia każdego budynku są okna – ich wysoka jakość nie tylko zapewni Ci odpowiednią estetykę wnętrza, ale również wpłynie na komfort Twój oraz innych użytkowników pomieszczeń. Sprawdźmy zatem co warto wziąć pod uwagę podczas ich zakupu!

Kupujemy najlepsze okna!

W pierwszej kolejności, należy zwrócić uwagę na parametry okien – dzięki temu zadbasz o odpowiedni komfort cieplny w pomieszczeniu i sprawisz, że będzie ono należycie wyciszone. Co jest najważniejsze?

  • Energooszczędność. Wybierając okna, sprawdź współczynnik przenikania ciepła (Uw) – im jest on niższy, tym więcej ciepła zostanie zatrzymane w pomieszczeniu. Najlepsze parametry tego typu mają okna PCV, które można stosować zarówno w domu, jak i innych obiektach.
  • Szczelność. W tym wypadku mowa o przepuszczalności powietrza – im jest ona wyższa, tym lepiej, bo nie narazi Cię to na przewiewy i chłód. Najlepiej, jeżeli wskaźnik ten osiąga wartość 4.
  • Wodoszczelność. Określana jest w skali od 1A do 9A – im wyższa będzie ta wartość, tym zyskasz większą pewność, że do wnętrza nie dostanie się woda, nawet w przypadku bardzo silnych podmuchów wiatru.
  • Ochrona przed hałasem. Izolacyjność akustyczna, określana symbolem Rw, również ma ogromny wpływ na jakość okien i Twój komfort. Im więcej decybeli zostanie zatrzymane, tym oczywiście lepiej – zwykle wystarcza tutaj 30-40 dB, w zależności od tego, w jakim miejscu zlokalizowany jest budynek.
  • Bezpieczeństwo. Wybieraj rozwiązania również pod kątem zastosowanych zabezpieczeń, dzięki czemu uchronisz się przed włamaniem. Chcąc zadbać o najwyższy poziom bezpieczeństwa, warto zainwestować w okna aluminiowe.

Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *